Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská technika pro požární útok

4xhadice B (pro ženy a dorost 3xB)

4xhadice C

Proudnice

 Velmi lehká nástřiková proudnice pro požární útok dle pravidel požárního sportu, včetně pravidel Extraligy a pravidel Plamenu je vyrobena z duralu na CNC strojích a tvoří jeden nerozebíratelný díl, tělo proudnice je uzpůsobeno potřebám „proudařů“, aby co nejméně překážela při běhu a část je protikluzně upravena aby nedocházelo k posouvání proudnice za opaskem a lépe se držela při vlastním nástřiku. Povrch trysky je lesklý, zcela bezporézní a rezistentní vůči korozi a s lepšími kluznými vlastnostmi, tak aby výstupní proud vody byl co nejvíce kompaktní. Proudnice vykazuje vysokou tvrdost a tím i odolnost proti oděru. Je možné si zvolit z těchto barev: červená, oranžová, žlutá, zelená, modrá a fialová, hmotnost 0,59 kg.

 

PS 12

PS 12 je hasičská stříkačka, určená pro jednotky požární ochrany. Slouží k provedení zásahu od vodního zdroje na malé požáry nebo jako čerpadla pro doplňování cisteren. Vlastní stříkačku lze přenášet čtyřmi osobami a proto je možné její nasazení i na špatně přístupném vodním zdroji. Je tvořena motorovou jednotkou, odstředivým jednostupňovým čerpadlem z lehkých slitin, plynovou vývěvou na spálené plyny a rámem, uzpůsobeným k přenášení stříkačky a ustavení na pevný terén. Motor je čtyřválcový, čtyřbodový zážehový. Jako paliva se používá benzínu. Chlazení motoru je kapalinové, dvouokruhové s nuceným oběhem. Má jedno sací hrdlo o průměru 110 mm a dvě výtlačná hrdla B 75 mm.

Rozdělovač

Speciální rozdělovač vyvinutý pro hasičský sport. Splňuje parametry maximálních vstupních a výstupních otvorů, plynulé náběhové přechody zabraňují vzniku turbulentních proudů, pro snadné ovládaní kohoutů jsou koule upevněny na dvou čepech, malý úhel mezi C vývody usnadňuje rozhazování hadic v přímém směru. Hmotnost 5,7 kg.

Sací koš

V současné době existuje již dostatek typů. Od nejstaršího typu až po různé jeho úpravy a nové typy. Základem úspěchu v požárním útoku je mimo jiné průchodnost klapky, možnost dobrého uchopení,schopnost rychlého uchopení, úprava závitové části pro rychlost nasazení na savice, váha atd.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 
Statistiky

Online: 1
Celkem: 43299
Měsíc: 242
Den: 5